Лион прави 29 спасявания при 3-ти шаут в кариерата си, а Коп вкарва своя гол 100 като Ред Уингс топ Флайърс 3-0
AP News | 2024-01-26 | 04:56:19

ДЕТРОЙТ (AP) — Алекс Лайън направи 29 спасявания за третото си шутаут в кариерата, Андрю Коп отбеляза своя гол 100 и Детройт Ред Уингс смълчаха падащия Филаделфия Флайърс с 3-0 в четвъртък вечер.

Дилън Ларкин и Мориц Зайдер също отбелязаха по време на втория период с три гола на Детройт, когато Ред Уингс се върнаха след загуба с 5-4 срещу Далас у дома във вторник.

Голът на Коп беше в ситуация на недостатък, Ларкин удължи точковата си серия до 10 мача, а Лукас Реймънд добави две асистенции.

Самюел Ерсон направи 17 спасявания за Флайърс, които загубиха четири поредни и бяха изключени за втори път този сезон.

След нулев първи период, Ларкин даде преднина на Детройт с 1-0 в 1:37 на втория. Ларкин вкара отскочил удар, след като Ерсон спря удар на Реймънд.

Сейдер направи 2-0 с шестия си гол в 7:15 от периода. Неговият удар от точката се отклони от стика на Морган Фрост и прелетя покрай Ерсон от неговата страна.

Крайъгълният гол на Коп дойде в 10:08 със Сайдер в наказателното поле. Михаел Расмусен спечели битка с шайби зад мрежата на флайърс и я подаде на Коп, който изтръгна удар отляво.

ТРАВМИ

Нападателят на Детройт Патрик Кейн пропусна петия си пореден мач поради контузия в долната част на тялото. ... Оуен Типет, вторият водещ голмайстор на Филаделфия, беше поставен като контузен резерв във вторник поради заболяване в долната част на тялото.

Флайърс: домакин на Бостън в събота.

Ред Уингс: Домакин Вегас в събота